עידו ברוך ז"ל

נפל ביום ט״ז בתשרי תשפ״ג
11.10.2022

מידע כללי

מין
זכר
בן
21בנופלו
מקום מגורים
שבט
הנהגה

סמל ראשון עידו ברוך, בן 21 מגדרה, נפל בעת מילוי תפקידו במשימת אבטחה ליד היישוב שבי שומרון, במהלך צעדה לציון 55 שנה לשחרור השומרון. עידו ז"ל, לוחם בסיירת גבעתי, פונה במצב אנוש לקבלת טיפול רפואי בבית החולים מאיר, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו בתום מאמצי החייאה.

הספדים שנשאו משפחתו, מכריו וחבריו לנשק:

סא"ל אריאל גונן, מפקד סיירת גבעתי: "עומדים כאן היום אלפי חברים ובני משפחה וכואבים את האובדן הבלתי נתפס. אני זוכר את הבדיחות בינינו על יציאה לקורס קצינים. היה לי חשוב שתצא לקורס. היציאה נדחתה. היה לך חשוב לחזור לחבריך לנשק. נלחמת באומץ באירועים ומבצעים מורכבים. אתמול במהלך משימת הגנה בזמן שפעלת במקצועיות למימוש אחריותנו להגנת אזרחים נפגעת מירי מחבלים ונפלת חלל. משפחת ברוך היקרים ובת הזוג רוני, בחירתו של עידו להתגייס מעידה על הערכים בבית. דמותו תמיד תעמוד לנגד עינינו. אין נחמה במילים. בשעה קשה זו מבקש להשתתף באבלכם הכבד. לעד תהיו חלק מחטיבת גבעתי. עידו תחסר לנו מאוד".

עינב, אימו של עידו: "הכל התחיל לפני 21 שנה וקצת כששתי בדיקות הריון יצאו שלילות…ילד חייכן ומצחיק תמיד, מתעניין בעולם והסביבה. עוזר לזולת. קשיים של אחרים נוגעים לך הלב לתת מעצמך ולעזור למי שצריך. תמיד במרכז העניינים, פעיל מרכזי הצופים, מדריך לתפארת מדינת ישראל, דמות להערצה. עוד האמנו שכשתשתחרר תהיה המרכז בשבט שחר. היית אור ואהבה עבור החניכים בשנת השירות, שם נרקמה האהבה הגדולה שלך לרוני, החצי השני שלך. בין לילה המשפחה שלה הפכה למשפחה השנייה שלנו. כבר אז היה ברור ששירות קרבי זה אתה, התרגשנו עד דמעות במסע כומתה, התפוצצנו מגאווה בסיום המסלול, צחקנו שאתה לא יודע להפסיד במשחק… הלכנו איתך מאחוריך ומצדיך, שותפים מלאים לכל ההתלבטויות שלך. רצית לצאת לקצונה והתלבטת. שתינו בצמא את הסיפורים שלך. בצוות חמש קראו לך ברוך, האמא והאבא של הפלוגה. היית הרס"פ המצטיין במשך שנתיים. אמרת לי 'אמא אני אעשה הכל בשביל הצוות'. נגעת בכולם. נמשיך לשמור עבורי עבור אבא נעמה ויעלי על משפחה מיוחדת. אוהבים אתך וגאים בך. תהיה גאה גם בנו".

רוני, בת זוגו: "עידוק שלי, אני לא יכולה לדמיין אני ממשיכה לקום כל בוקר ואתה לא לידי. עידו ואני היינו ביחד שלוש שנים. כל מי שהכיר אותנו ידע שזה לנצח. גם אנחנו. הוא אמר לי תמיד שאני אהבת חייו ולא ניפרד. אהבה שלי, תודה על תקופה מדהימה בה היית החצי השני שלי. תמיד תישאר הלב שלי. תודה שהיית הבן זוג הכי תומך ומפרגן. העוגן שלי. מי שמאזן אותי. אני אוהב אותך לעד".

חברת המשפחה אנדי: "מה אפשר לומר על ילד שהוא מלאך יפה טונר מוצלח מלח הארץ אוהב אדם. אין מילים להחיל ולתאר את הדברים והחלל העצום שהשאיר אחריו. עידו הוא כמו הבן שלי אבל היום הוא הבן של כולנו תייגו נרצח כשעבד במשימה הקדושה של שמירה על המדינה. כולנו חבים לו. אני מבקשת לזכור מי היה עידו ולקחת ממנו דוגמא אישית".

נציגי שבט שחר: "עידו היה מעמודי התווך של השבט. משפחת גדרה כולה בוכה וכואבת. עידו היה תמיד עם חיוך תמידי ועיניים שמחות שנתן את כולו. שימח את כולם כדי.ג'יי בהתנדבות. אישיותך הכובשת תישאר בליבנו לעד. עידו הנער הנערץ נהרג בפיגוע הנורא אתמול".

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

עידו היה מדריך ו', ראש צוות מעטפת ומדריך קורס.

אביו של עידו ז"ל, איתן, כיהן כראש שבט שחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.