שקד מאירי ז"ל

נפל ביום כ"ו באלול תשס"ד
12.09.2004

מידע כללי

מין
זכר
בן
27.5בנופלו
דרגה
שבט
הנהגה

בנם הבכור של הדרת ורון. נולד ביום ט"ו בשבט תשל"ז (3.2.1977) בכפר סבא. תינוק ג'ינג'י שהגיח לאוויר עולם בטרם הגיע המועד המתוכנן, ומאז ומתמיד הקדים את כולם. בגן כינו אותו "שקד המפקד". בבית הספר היסודי "גולדה מאיר" בכפר סבא התבלט בפעילות חברתית, והיה תמיד בוועד הכיתה. בהיותו בכיתה א' החל לנגן, תחילה באורגן, ובהמשך בסקסופון ובגיטרה. הנגינה ליוותה אותו לכל אורך השנים.

בשנת 1990 עברה משפחתו של שקד לכוכב יאיר, ושקד נכנס לכיתה ח' בבית הספר הקהילתי כוכב יאיר. עד מהרה השתלב בלימודים, בפעילויות בית הספר, בהופעות, בטקסים, בוויכוחים אידאולוגיים וחינוכיים של גיל ההתבגרות עם המורים והמנהלת, בחיי החברה ביישוב, ובתנועת "הצופים". את דרכו בתנועה החל כחניך, ואחר כך היה למדריך, התקדם לתפקיד רשג"ד ואף שימש כמרכז צעיר. לאחר שירותו הצבאי היה מרכז בוגר בשבט "ניר" שבכפר שמריהו.

שקד היה שחיין מצטיין. הוא התאמן ושחה בקביעות בסקציה שבבית ברל והשתתף בתחרויות. נוסף על כך הצטרף לקבוצת הכדורעף שבכוכב יאיר, וגם בענף זה התמיד.

שקד, זהוב תלתלים וג'ינג'י באופיו, בלט בנוכחותו. הוא היה נמרץ וידע למצות כל רגע ורגע. את רוב זמנו הקדיש ל"צופים", אך הספיק גם להשקיע בלימודים, לעבוד במרכז הספורט, ולשמש דוגמא לאחיו הצעירים ברק, דור ונוי וגם לשני אחיו המאומצים נדב ועדי שאהב כל כך. בחופשים, הפך את הלילה ליום ובילה עם חבריו.

שקד התקבל לבית הספר התיכון "כצנלסון" שבכפר סבא למגמת מוזיקה, ובמהלך השנה עבר למגמת תאטרון. הוא אהב את המגמה, היה פעיל מאוד, השתתף בכל ההופעות על הבמה – כשחקן, כתאורן, כתפאורן או בתפקידים אחרים. את לימודיו סיים בציונים טובים מאוד.

במחצית חודש ינואר 1996 התגייס שקד לצה"ל והחל קורס טיס בבית הספר לטיסה של חיל האוויר בחצרים. משפרש, לאחר ארבעה חודשים, בחר להמשיך את שירותו בחיל התותחנים, ובמהלך תקופה זו שירת בלבנון. בתוך זמן קצר הפך לקצין, ולקראת שחרורו מונה כמ"פ טירונים – מפקד הפלוגה הצעיר ביותר בצה"ל.

לאחר שחרורו טייל שקד בעולם, בעיקר במזרח, ובמיוחד בהודו שבה התחבר לנופים, לאנשים, לצבעים ולאווירה. עם חזרתו לארץ החל בלימודים לתואר מהנדס תעשייה וניהול במכללת רופין. לצד הלימודים הראליים נשאר נאמן לצדדיו היצירתיים ושלח ידו בכל סוגי האמנויות: הוא כתב, צייר, צילם וניגן.

במאי 2004 נישא שקד למירב, חברתו לחיים בשש השנים האחרונות, והשניים בנו את ביתם בנתניה.

שיר שכתב שקד למירב:
"כשהיא תגיע תדע,
לפחות ככה אומרים…
זוהרת וקורנת מרוב אור
עוטה שמלת משי צחור
מביאה עמה קול צלצולים
גורמת לך לגעוש מבפנים
מבלי יכולת להוריד חיוך מפניך
ושוב מחזירה סומק ללחייך
והלב דופק כמו מטורף
ואתה פשוט מרגיש שאתה עף
טס בשמים בין הפרפרים
מרחף עמם מעל העננים
נוגע לא נוגע כמעט בקצה
וצונח ארצה צלול ומרוצה
אני יודע!
היא כאן, והיא שלי.
באה אליי לבקר
לאיזו תקופה איני יודע
אבל אני לא אוותר עליה
לא אוותר לעולם
היא כאן, עכשיו.
וזה אמיתי.
כשהיא תגיע תדע,
לפחות ככה אומרים…
והם באמת צודקים
כי אני המאושר באדם
ולכן לא אשכח זאת
לעולם!"

ביום א', כ"ו באלול תשס"ד (12.9.2004), נפל שקד בפעילות מבצעית ברמת הגולן. באותו יום יצא שקד לשירות מילואים. במהלך ניווט ברמת הגולן שערך עם מפקדו, הגיעו השניים למבוי סתום. מפקדו של שקד ירד מהג'יפ כדי לכוונו. מסיבה לא ברורה התהפך הג'יפ ושקד נהרג במקום. בן עשרים ושבע וחצי היה בנופלו.

שקד הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין שבכוכב יאיר. הותיר אלמנה, הורים וחמישה אחים. לאחר נפילתו הועלה לדרגת סרן.

לזכרו של שקד הוקם אתר הנצחה אינטרנטי, לחצו כאן למעבר לאתר. באתר: סיפור חייו של שקד, גלריית תמונות, דברי חברים ועוד.י

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

בשבט ישנה מרפסת עץ שמשפחתו של שקד תרמה לזכרו והנצחתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.