שמואל טיאר ז"ל

נפל ביום ו' באייר תשכ"ט
24/04/1969

מידע כללי

מין
זכר
בן
18.5בנופלו
דרגה
שבט
הנהגה

בן שבתאי ומיריי. צאצא לאחת המשפחות הוותיקות ביותר בארץ. נולד ביום כ"ג בתמוז תש"י (8.7.1950) בחיפה. למד לימודים יסודיים ולימודים תיכוניים בבית הספר הריאלי בחיפה. היה חבר בתנועת "הצופים" (שבט "הכרמל"), הן כחניך והן כמדריך. הוא היה חניך מצטיין בקורס מ"כ בגדנ"ע. השתתף במסעות הגדנ"ע ובצעדות עממיות. כספורטאי מצטיין השתתף בתחרויות ארציות, לרבות צליחת הכנרת והיה מציל חובב. היה פעיל בחברה והקדיש הרבה מזמנו ומאונו לגיבוש החברה בכיתתו. התעניין באמנות, הרבה לקרוא ספרים ואהב להקשיב למוסיקה קלסית. בעודו תלמיד היה נוהג ללמד תלמידים מעוטי יכולת (מתושבי ואדי סליב).

שמואל גויס לצה"ל באוגוסט 1968. ביום ו' באייר תשכ"ט (24.4.1969), נפל בקרב מול איסמעיליה. הוא נהג כחייל למופת. בזמן שנפצע מיריות צלף מצרי, התכופף פן ייפגע שנית, וקרא בשם חברו בקולו הרגיל והעליז מתוך בקשת עזרה. חבריו עשו הכל להצילו אך פצעו היה אנוש וידם קצרה מהושיע. הובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בחיפה.

לאחר נפילתו קיבלה המשפחה מכתב מחברו לעמדה, שלא הכיר את שמואל אלא זמן קצר: "התקשרנו אליו והוא אלינו. הוא הביא את החיוך למוצבנו – חיוך שלא סר מעל פניו גם כשהעירוהו לשמירה באישון לילה, חיוך שלא עזבו כל היום, בעבודה, בארוחות ובשיחות רעים. ידענו גם להיות רציניים ומצאנו בו בן שיחה בבעיות עולם. – – – תפקידו של מולי לא היה מן הנעימים. עבודתו נכפתה עליו בהתאם לצורך הלחימה שאויבינו הכתיבו לנו, אך למרות התפקיד הבלתי נעים עשה מולי את עבודתו בשלמות".

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

הנצחת סיפור חייו בקלסר ייעודי לזכרו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.