רפאל-שרגא (רפי) וינשטיין מנדל ז"ל

נפל ביום כ"ח באלול תשמ"ד
25/09/1984

מידע כללי

מין
זכר
בן
22בנופלו
דרגה
הנהגה

בן חיה וניסל, נולד ביום כ"ז באדר ב' תשכ"ב (2.4.1962) בגבעתיים, שם גדל רפי והתחנך, תחילה בבית-הספר היסודי "מצדה", ולאחר שהשלים שמונה כיתות עבר ללמוד בבית-הספר המקצועי "אורט" בגבעתיים, במגמת מחשבים. רפי התייתם מאביו בהיותו בן 13 שנים, ועל אמו הוטלה הדאגה לכלכל ולחנך את שני בניה. רפי היה פעיל בתנועת "הצופים", תחילה כחניך ואחר-כך כמדריך וכרכז הקן. הוא הצטרף לגרעין נח"ל "שיאון", אבל כשהוצע לו להתגייס לקורס חובלים הסכים לעזוב את הגרעין למען השירות הימי.

בינואר 1981 התגייס רפי לצה"ל, ונשלח לקורס חובלים. אחרי נסיון קצר הוא הוחזר לגרעין הנח"ל, עבר קורס תותחנים ותקופה קצרה שירת כתותחן. במרס 1982 עבר רפי קורס שלישות בסיסי, השלים קורס קציני שלישות וביולי 1982 הועלה לדרגת סג"ם. הוא הוצב לשרת ביחידת נח"ל. חוות-הדעת עליו הייתה: "הוא קצין מעולה, בעל רצון להצליח, אמין". בנובמבר 1983 הועלה רפי לדרגת סגן.

אחרי שסיים את שירותו הסדיר, התלבט רפי אם להמשיך ולשרת בצבא הקבע או להתחיל ללמוד מחשבים או משפטים. אבל אחרי שיחות עם מפקדיו, הוא החליט להמשיך לשרת, ובינואר 1984 התנדב רפי להמשיך בתפקידו בצה"ל, כקצין שלישות בנח"ל.

ביום כ"ח באלול תשמ"ד (25.9.1984) נפל רפאל בעת שירותו. בן 22 שנים הוא היה במותו. לאחר שנפל, הוא הועלה לדרגת סרן. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בקריית שאול בתל-אביב. הוא השאיר אחריו אם ואח.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

רפאל מונצח בקיר הנופלים בשבט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.