רמי שלגי ז"ל

נפל ביום י"ח בסיון תשמ"ב
12.06.1982

מידע כללי

מין
זכר
בן
25בנופלו
דרגה
יחידה
שבט

בן חיה ואורי, נולד ביום ז' באב תשי"ז (4.8.1957) בתל-אביב. רמי התחיל את לימודיו בבית-הספר היסודי "אחד העם" בתל-אביב. בשנת 1967 עברו הוריו לגור ברמת-גן והוא המשיך את לימודיו בבית-הספר היסודי ברמת-חן. מגיל צעיר הקרין מאישיותו על הסובב אותו. הוא ניחן בכישורים רבים ומגוונים. אהב אמנויות, ספרים, ספורט וחיי חברה. עקב נטייתו לאמנויות (הוא היטיב לפסל ולצייר) נתקבל רמי לבית-הספר לאמנויות "תלמה ילין". רמי היה ספורטאי מוכשר בענפים שבהם בחר. אהב לרכוב על סוסים והשתתף בעשרות תחרויות רכיבה שבהן זכה בפרסים ובמקומות ראשונים. בעצמו גידל סוסים וחלם על משק עצמאי לגידול סוסים. הוא שיחק כשוער בקבוצת מכבי רמת-חן, ובשנת חייו האחרונה היה שוער בקבוצת הכוח רמת-גן.

בפברואר 1976 התגייס לצה"ל והתנדב לשרת בחיל-הצנחנים. הוא עבר בהצלחה את מסלול האימונים, סיים קורס מ"כים ובינואר 1977 עלה לדרגת רב"ט. אחרי כן נשלח לקורס קצינים, שאותו סיים בהצלחה ובאוגוסט 1977 עלה לדרגת סג"ם.

רמי השתתף במבצע ליטני, שבו הוביל את מחלקתו במסלול הקרבות. כקצין בלט בכישוריו הגופניים, ביכולתו הצבאית ובכשרונו לטפח יחס חברות עם מפקדיו ועם פקודיו. אמיץ-לב היה, יפה-תואר, נבון ובעל כושר מנהיגות.

הוא סיים את שירותו הסדיר בדרגת סגן והחל לעבוד עם אביו בהוצאה-לאור שבבעלות הוריו. הוא התמסר לתפקידו כמנהל מחלקת ההפצה. בה בעת המשיך לעסוק בתחביביו כפסל, כצייר, כשוער בקבוצת הכדורגל של הכוח רמת-גן וכרוכב על סוסים.

עם פרוץ מלחמת שלום הגליל נקרא רמי לשירות מילואים כמפקד מחלקת צנחנים. ביום השני למלחמה, 9.6.1982, הסתערה מחלקתו על עמדות מבוצרות של האויב בעין-זחלתה. בקרב זה נפצע רמי פצעים אנושים. מלבדו נפגעו עוד עשרה חיילים. כארבע שעות נמשכו המאמצים לחלץ את הנפגעים משדה הקרב, תחת אש-תופת של האויב. רמי הועבר במצב קשה לבית-החולים, שם נלחם על חייו ונפטר ביום 12.06.1982, כ״א בסיוון תשמ״ב. בן 25 היה במותו.

הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בקריית-שאול בתל-אביב. השאיר אחריו הורים, אח ואחות. שר הביטחון אריאל שרון כתב עליו למשפחתו: "רמי היה קצין מעולה, לוחם אמיץ ואהוב על הכל". מפקד יחידתו, משה סלע, שנפל מאוחר יותר בקרבות בלבנון, כתב למשפחתו: "רמי היה אהוב על חייליו כחבר שהשרה עליהם חדוות-חיים וכמפקד המבצע תפקידו תוך אמונה שלמה בדרכו ובמעשיו".

לזכרו של רמי הוקדשו ארבע כרכי "ההיסטוריה של הצנחנים" מאת אורי מילשטיין, שהופיעו בהוצאת משפחתו.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

רמי מונצח באנדרטה הנמצאת בשבט.

שרון מונצח באנדרטה הנמצאת בשבט.

חורשת בוגרי שבט צופי רמת חן שנפלו במערכות ישראל (יער גבעת כח)

החורשה היא חלק מיער גבעת כ"ח. בכניסה לחורשה הוקם גלעד אבנים גדול ובמרכזו מוטבע לוח אבן רבוע. בלוח, מתחת לסמל הצופים, פרטי ההנצחה ושורות של לוחיות מוזהבות, בכל אחת פרטים של אחד הנופלים.

כאן מונצחים מי שבמהלך נעוריהם היו חברים בשבט הצופים ברמת חן, בדרום רמת גן, אשר נפלו בכל מערכות ישראל.

ההנצחה ביוזמת אנשי שבט הצופים ובסיוע קק"ל.

המקום נגיש חלקית, נדרשת הליכה. ההנצחה ביער קולה (יער גבעת כ"ח) השוכן מדרום לראש העין. מכביש 444 דרומית לכניסה לאלעד נכנסים לכיוון "מאוזוליאום מזור", ממשיכים ישר בפנייה בכביש אספלט, פנייה ראשונה שמאלה, נסיעה ישר עד עמוד חשמל. האנדרטה ניצבת מאחורי עמוד החשמל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.