פאול וויטסון ז"ל

נפל ביום ט' בשבט תשל"ה
21/01/1975

מידע כללי

מין
זכר
בן
20בנופלו
דרגה
יחידה
שבט
הנהגה

בן הרי ורימה. נולד ביום ו' בתשרי תשט"ז (22.9.1955) בדרום- אפריקה. עלה ארצה עם משפחתו בשנת תשכ"א. את לימודיו היסודיים השלים בבית-הספר היסודי שבסביון. אחרי-כן השלים את לימודיו התיכוניים בבית-הספר 'עירוני ט' שביד-אליהו, במגמה ריאלית. היה חובב מוסיקה, ניגן בגיטרה. אהב את השיט והתחיל לבנות סירה (אחיו הצעיר השלים בנייתה לאחר נפילתו).

פאול גויס לצה"ל בראשית נובמבר 1973 והוצב לחיל-השריון. לאחר הטירונות מונה לתפקיד נהג-טנק, ועם השלמת קורס מקצועות-טנק היה פאול תותחן-טנק. לאחר-מכן השתלם בקורס צמ"פ, ולאחריו בקורס-קמ"ט, ובסיומו מונה למש"ק-טנק. בהמשך שירותו מונה פעול גם כמפקד-טנק והמשיך לשרת כמדריך. בתפקידו זה הוענקה לו דרגת סמל. היה מחונן, פופולרי וחברותי.

ביום ט' בשבט תשל"ה (21.1.1975) נפל פאול במילוי תפקידו, לאחר שנפגע, חמישה ימים קודם-לכן, התאונה שארעה באזור סיני, כשפיקד על טנק כמדריך. ביום התאונה נאמר לו שהוא ייצג את יחידתו בפני הנשיא ביום העצמאות. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין שבסביון. השאיר אחריו הורים, אח ואחות.

במכתב-תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "הוא שאף תמיד לשלמות, להגיע אל הטוב ביותר… פאול סלל את דרכו בגדוד בצנעה, בעבודה רבה ובנכונות אין-קץ…"

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.