ערן פרל ז"ל

נפל ביום כ"ו באב תש"ם
07/08/1980

מידע כללי

מין
זכר
בן
19בנופלו
יחידה
הנהגה

בן הניה ומיכאל, נולד ביום כ"ג באייר תשכ"א (9.5.1961) בחיפה. ערן למד בבית-הספר "הריאלי" בחיפה, וסיים את לימודיו במחזור ס', במסלול מתימטי מדעי. ערן היה פעיל בתנועת "הצופים", ושימש בשבט שלו כמחסנאי, מדריך, מרכז וראש-גדוד. הוא השתייך לחוג "משוטטי בכרמל", שליד בית-ספרו. ערן אהב לטייל, אהב ספורט שיחק כדורסל וארגן מבצעי-ספורט במסגרת שבטו בתנועת "הצופים". בנוסף לכל אלה, התנדב ערן למשמר-האזרחי. על תקופת לימודיו, סיפר אחד מחבריו: "הלימודים לא היו עיקר בחייו. היה לו חשוב יותר לכתוב, לצחוק, ליהנות ולטייל עם החברה והצופים. ערן היה אישיות מרכזית בחיי החברה ובתנועת הנוער".

עוד בהיותו בכיתות היסוד, צינו מוריו את חוש ההומור שלו. כן הוסיפו וסיפרו על אהבתו לספרות יפה ושירה בכללה. בעצמו, כתב ערן שירים וחיבורים. הוא יזם את הוצאתה לאור של חוברת בוגרי המחזור שלו בבית-הספר, ואף כתב לחוברת.

בנובמבר 1979 התגייס ערן לצה"ל. פרופיל הבריאות שלו לא היה גבוה (בגלל קוצר ראייה), ומשאלתו הייתה לשרת ביחידת חינוך העוסקת בידיעת-הארץ. ואמנם, הוא עבר קורס השתלמות בצה"ל בנושא שהיה אהוב עליו. הוא למד בקורס והשקיע במהלכו עבודה עצמית מרובה. ערן הכין מסלולי טיולים, ולאחר שהשלים את הקורס הוצב ביחידת חינוך והדרכה של חיל-האוויר.

בסוף מאי 1980, התלונן ערן על מיחוש בגרונו. בבדיקה התגלתה מחלתו, שהביאה למותו. אחרי טיפול בבית-חולים, שנמשך שבועות מספר, נפטר ערן ביום כ"ו באב תש"ם (7.8.1980).

בן 19 שנים הוא היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחיפה. ערן השאיר אחריו הורים ואח.

מפקד יחידתו כתב להוריו: "ערן הגיע אלינו עם רצון עז לקדם את נושא ידיעת-הארץ בבסיס, וכבר בתחילת עבודתו נתגלה כחייל חרוץ ומסור".

לזכרו, ניתנת מדי שנה מילגה לבוגר בית-הספר "הריאלי", הממשיך את לימודיו במוסד אקדמי אחרי שירותו בצה"ל. המילגה היא אחת ממילגות "קרן הבנים" של בית-הספר. על-שם ערן מתקיים "מרוץ לפיד" בלילה הראשון של חנוכה, ומשתתפים בו תלמידי כיתות ט'. ביחידה שבה שירת ערן, הוקמה פינת-קריאה בנושא ידיעת-הארץ. המשפחה בשיתוף עם "החברה להגנת הטבע" הוציאה לאור חוברת ושמה "הכרמל – נוף ואדם", שנועדה למסיירים בכרמל.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.