עודד שוורץ ז"ל

נפל ביום י"ז בסיון תשמ"ב
08/06/1982

מידע כללי

מין
זכר
בן
22בנופלו
דרגה
יחידה
שבט
הנהגה

בן מרים ויוסף, נולד ביום כ"ח בתשרי תשכ"א (19.10.1960) באשקלון. עודד למד בבית-הספר היסודי "בית יחזקאל" באשקלון, המשיך ללמוד בכיתות ט'-י' בבית-הספר התיכון "תגר" ואחרי-כן יצא עם הוריו לדרום-אמריקה, שם עשה אביו בשליחות. הוא המשיך ללמוד בקולג' האמריקני בסאו-פאולו שבברזיל במגמה ריאלית ביולוגית, וסיים את לימודיו בהצטיינות. הקולג' אישר לו מילגה ללימודים באוניברסיטה, אולם כשהגיע מועד גיוסו לצה"ל חזר עודד לארץ לבדו. הוריו נשארו בברזיל להמשך שליחותם.

באוקטובר 1978 חזר, וכעבור שלושה חודשים, בינואר 1979, הוא התגייס ושירת בחיל-השריון. הוא עבר אימוני טירונות, נשלח לקורס נהגי טנק, וכשסיימו עלה לדרגת רב"ט. במרס 1980 עלה עודד לדרגת סמל, אחרי שעבר קורס משקי טנק. הוא נשלח לקורס קציני אג"ם, ולאחר מכן עבר קורס קציני שריון, באוקטובר 1980 עלה עודד לדרגת סג"ם, והוצב כמדריך בבית-הספר לקציני שריון. חוות-הדעת עליו באותו זמן הייתה: "עודד חיל טוב מאוד בתחום ההדרכה". באוקטובר 1981, הוא עלה לדרגת סגן.

אחרי שהסתיים קורס קציני השריון, הועבר עודד לתפקיד סגן מפקד פלוגת שריון. כשפרצה מלחמת שלום הגליל, הוא עלה עם פלוגתו ללבנון. ביום י"ז בסיוון תשמ"ב (8.6.1982), בעת שלחם ליד העיירה ג'זין, נפצע מפקד פלוגתו ופונה. עודד נטל את הפיקוד על הכוח. שעה קצרה לאחר מכן, נפל גם הוא בקרב. בן 21 שנים הוא היה במותו.

עודד הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי באשקלון. הוא השאיר אחריו הורים ואחות.

לאחר שנפל הועלה עודד לדרגת סרן.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.