מיכאל (מיכה) פיחוטקה ז"ל

נפל ביום ו' בתשרי תש"ל
18/09/1969

מידע כללי

מין
זכר
בן
20בנופלו
דרגה
שבט

בן יאיר-דוד ורות. נולד ביום כ"ג בניסן תש"ט (22.4.1949) בעיר וולוצלוק אשר בפולין ועלה לארץ עם משפחתו בשנת 1950. הוא למד בבית-ספר יסודי ברמת-חן ובבית-הספר התיכון המקצועי "יד סינגלובסקי ("אורט") בתל-אביב. נוסף על פעילותו בגדנ"ע הוא אהב ספורט והיה חבר בתנועת "הצופים" ובשעות הפנאי עסק באיסוף בולים ובקריאה.

הוא גויס לצה"ל באוגוסט 1967 והיה חייל מצטיין. כפרס נשלח מפיקוד הדרום לקורס נהיגה. בזמן שירותו בסיני אירעה לו תאונה ומאז סבל והתלונן על כאבים. לאחר שמונה חודשי שירות נתקבל לבית החולים "תל-השומר" והרופאים קבעו כי הוא סובל ממחלת ממארת. הוא לא גילה לאיש את סבלו הכבד. הוא התייסר בכאביו במשך כשנה ומחצה. במשך התקופה הזאת הוא הוסיף לשרת בצה"ל ולא שוחרר מן הצבא, כדי שלא יישבר ברוחו. מצבו הורע מיום ליום וביום ו' בתשרי תש"ל (18.9.1969), נפטר והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

חורשת בוגרי שבט צופי רמת חן שנפלו במערכות ישראל (יער גבעת כח)

החורשה היא חלק מיער גבעת כ"ח. בכניסה לחורשה הוקם גלעד אבנים גדול ובמרכזו מוטבע לוח אבן רבוע. בלוח, מתחת לסמל הצופים, פרטי ההנצחה ושורות של לוחיות מוזהבות, בכל אחת פרטים של אחד הנופלים.

כאן מונצחים מי שבמהלך נעוריהם היו חברים בשבט הצופים ברמת חן, בדרום רמת גן, אשר נפלו בכל מערכות ישראל.

ההנצחה ביוזמת אנשי שבט הצופים ובסיוע קק"ל.

המקום נגיש חלקית, נדרשת הליכה. ההנצחה ביער קולה (יער גבעת כ"ח) השוכן מדרום לראש העין. מכביש 444 דרומית לכניסה לאלעד נכנסים לכיוון "מאוזוליאום מזור", ממשיכים ישר בפנייה בכביש אספלט, פנייה ראשונה שמאלה, נסיעה ישר עד עמוד חשמל. האנדרטה ניצבת מאחורי עמוד החשמל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.