מיכאל מוטילוב ז"ל

נפל ביום ב' בתשרי תשל"א
02/10/1970

מידע כללי

מין
זכר
בן
23בנופלו
דרגה
יחידה
שבט
הנהגה

בן דוב והינדה. אביו – אחד מוותיקי ארגון ה"הגנה" בחיפה, ואמו היתה עד לנישואיה חברת ה"הגנה" בתל-אביב. הוא נולד ביום י"ג בתמוז תש"ז (1.7.1947) בחיפה ולמד בבית-הספר הריאלי בחיפה. הוא היה מדריך בתנועת "הצופים" והקדיש את רוב זמנו להדרכה, עד כי לפעמים היה מזניח את לימודיו. הוא אהב את חניכיו ודאג להם כאח גדול. על פעילותו הציבורית קיבל את פרס בית-הספר. הוא אהב את הארץ, את אדמתה ואת נופה והיה מטייל בהתלהבות בכל שביליה לאורכה ולרוחבה. בשעות הפנאי היה מרבה לקרוא, בעיקר ספרי היסטוריה וספרים על תולדות היישוב והמדינה.

מיכה גויס לצה"ל באוגוסט 1965 והיה חייל מצטיין, קצין מעולה ולוחם אמיץ. לאחר שחרורו משירות סדיר נענה פעמיים לקריאת צה"ל ובתקופת הפגרה באוניברסיטה התנדב לשירות בתנאי קבע בצה"ל. בראש השנה תשל"א (2.10.1970), נפל סגן מיכאל בעת מילוי תפקידו, בעלותו על מוקש בגזרה המרכזית של תעלת סואץ ליד גשר הפירדן והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בחיפה.

תת-אלוף רפאל איתן, קצין צנחנים וחי"ר ראשי, כתב להורים השכולים מכתב תנחומים על נפילת בנם, אותו הכיר אישית מתקופת שירותו הסדיר. בין שאר הדברים כתב לאמר: "לא תמיד תאמה המסגרת הצבאית לרוחו. אבל הוא קיבל את הדברים כי זה טבעם. אך דווקא שירותו בתעלה התאים לאופיו ושירותו חייב תושייה ואומץ. אין ניחומים ומעשים שיפחיתו הכאב, . . . אולם זכרו כי בנכם מיכאל נפל על גבולות מדינת-ישראל, על גבולות שהרבה דם נשפך עליהם. זכרו שכולנו ממשיכים באותה דרך ולא נירתע בעוד זכר הנופלים מאיר לנו אותה".

לזכרו של מיכה (ולזכרו של סגל מרדכי) הוצבה אבן זכרון במקום נפילתם; באחוזה אשר על הכרמל תוקם אנדרטה לזכר בני אחוזה שנפלו במערכות ישראל ובהם מיכאל מוטילוב.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.