מאיר כהן ז"ל

נפל ביום כ"ג בסיון תשמ"ב
13/06/1982

מידע כללי

מין
זכר
בן
21בנופלו
דרגה
שבט
הנהגה

בן חוה ועמרם, נולד ביום י"ד בטבת תשכ"א (2.1.1961) בירושלים. מצד אמו היה מאיר דור שביעי בארץ. אביו עלה לארץ ממרוקו עם קום המדינה. מאיר החל ללמוד בבית-הספר היסודי בבית-שמש, המשיך בבית-ספר ממלכתי דתי "פרדס" בירושלים, וסיים בהצטיינות את בית-הספר התיכון הדתי "הימפלרב" במגמה הביולוגית. מאיר היה נער מוכשר, והתכונה הבולטת בו הייתה הצניעות. בכל שיחה שניהל, הוא השרה אווירה נעימה על הסובבים אותו. לקראת סיום לימודיו הצטרף מאיר לשורות המשמר האזרחי, והוכיח בכך את רצינותו ואחריותו.

מאיר גויס לצה"ל במחצית יולי 1979, והתנדב לצנחנים. לאחר הטירונות הוא עבר בהצלחה קורסים שונים: קורס צניחה, קורס נהגי נגמ"ש, קורס קשרים גדודיים, קורס חבלה, וקורס מ"כים חי"ר. לאחר שסיים את קורס המ"כים, שובץ מאיר כמ"כ באחת מיחידות הצנחנים. את תפקידו הוא מילא בהצלחה ומפקדיו, שעמדו על אופיו ותכונותיו, שלחוהו לקורס קצינים. מאיר סיים את הקורס כחניך מצטיין. עם דרגת סג"ם על כתפיו, הוא מילא תפקיד של מפקד מחלקה ביחידת צנחנים.

כשפרצה מלחמת שלום הגליל, עלה מאיר עם יחידתו ללבנון ולחם בראשה עד למבואות ביירות. ביום כ"ג בסיוון תשמ"ב (13.6.1982), נפל סגן-משנה מאיר בקרב בלבנון במלחמת שלום הגליל והובא למנוחת עולמים בבית-העלמין הצבאי שעל הר הרצל בירושלים. לאחר נופלו, הועלה מאיר לדרגת סגן. הוא השאיר אחריו הורים, אח המשרת כקצין בצבא הקבע, ושתי אחיות.

במכתב התנחומים של שר הביטחון למשפחה השכולה, עמד השר על תכונותיו של מאיר וציינו כ"קצין שקול, ענייני ובעל רמה גבוהה".

ספרייה תורנית על-שמו ולזכרו הוכנסה על-ידי משפחתו לבית-הכנסת "עציון" ברעננה.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.