ישראל חנוביץ ז"ל

נפל ביום י"ג בניסן תשמ"ח
31/3/1988

מידע כללי

מין
זכר
בן
20בנופלו
דרגה
יחידה
שבט
הנהגה

בן פייגה ויצחק. נולד ביום י"ג בשבט תשכ"ח (12.2.1968) בפרדס חנה. שנות ילדותו ותקופת נעוריו עברו על ישראל בפרדס חנה. בהיות ישראל בן חמש בגן חובה, נדרסה למול עיניו אחותו הבכורה רבקה'לה. היא היתה בת שש ואך זה החלה לימודיה בבית-הספר. ישראל למד בבית-הספר היסודי 'אלונים' ובמגמת האלקטרוניקה בבית-הספר התיכון 'אורט' השומרון בבנימינה. לאב, נכה צה"ל 100%, שאיבד שניים מאחיו במערכות ישראל, משק מטעים גדול ומגוון. מגיל צעיר עבד ישראל בכל עבודה חקלאית ונשא עם אביו בנטל ובאחריות למשקם הגדול, עתיר העבודה.

ביום 30.11.1986 גויס ישראל לשירות חובה בצה"ל. הוא עבר טירונות כללית, הוצב בחיל האוויר ויצא לקורס טכנאי תקשורת –

בבית-הספר הטכני של חיל האוויר, קורס ארוך ומורכב, הדורש כישורים מיוחדים וידע טכני רב. הוא סיים את הקורס בהצלחה, קיבל דרגת רב"ט ונשלח לבסיס חיל האוויר רמת דוד. ישראל ביצע תפקידו ביחידה במסירות רבה ובמקביל עשה ככל יכולתו לעזור בעיבוד מטעי המשפחה. כשנה מתחילת שירותו בבסיס חיל האוויר, בתחילת האביב, כשהעונה החקלאית בעיצומה, אושרה לישראל חופשה חקלאית מיוחדת לשלושים יום, והוא יצא מיד לחלקות המטעים של המשפחה.

ביום י"ג בניסן תשמ"ח (31.3.1988) נפל ישראל בעת שירותו. הוא הובא למנוחת-עולמים בחלקה הצבאית בבית-העלמין בפרדס חנה. הותיר אחריו הורים, שתי אחיות – מיכל ואתי, ואח – מנחם.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "שירותו של רב"ט ישראל חנוביץ ז"ל היה למופת. התבלט בנכונותו לבצע כל מטלה ותפקיד. היה חיל שקט, מסור מאוד לעבודתו ונאמן למערכת אשר הוכשר בה".

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.