ירמיהו פינקוס ז"ל

נפל ביום כ' בטבת תשמ"ג
05.01.1983

מידע כללי

מין
זכר
בן
21בנופלו
דרגה
יחידה
שבט

בן חמודה ואליעזר, נולד ביום ח' בתשרי תשכ"ג (6.10.1962) בתל-אביב. ירמיהו, או ירמי כפי שקראוהו בחיבה חבריו הרבים, החל את מסלול לימודיו בבית-הספר היסודי "יבנה", והמשיך בחטיבת-הביניים בבית-הספר "תיכון חדש". הוא סיים את חוק לימודיו במגמה הביולוגית של בית-הספר התיכון העירוני י"ד – כולם בתל-אביב. בתקופת לימודיו היה ירמיהו חבר ב"תנועת הצופים" והצטרף לגרעין הנח"ל "קוטב".

ירמיהו גויס לצה"ל במחצית יולי 1980, והתנדב עם הגרעין לנח"ל. לאחר הטירונות הוא עבר בהצלחה קורס מ"כים חי"ר, הועלה לדרגת סמל ואז החליט לצאת לקורס קצינים. בהיותו צוער פרצה מלחמת שלום הגליל, וירמיהו עלה ללבנון ומילא תפקיד של מפקד מחלקה בקו. לאחר שסיים בהצלחה את קורס הקצינים, הוא עבר קורס חבלה.

בים כ' בטבת תשמ"ג (5.1.1983), נפל סגן-משנה ירמיהו בעת מילוי תפקידו והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בקריית שאול.

לאחר נופלו, הוא הועלה לדרגת סגן.

ירמיהו השאיר אחריו הורים ואחות.

במכתב התנחומים למשפחה השכולה, כתב מפקדו: "ירמי היה מסוג הקצינים שקל מאוד היה להבחין ולזהות את האדם שמאחורי המדים, הדרגות והתפקיד. אופיו הנוח ועליצותו, שביטאה שמחת חיים ואמונה בזולת, האפילה על כל הנוקשות והשגרתיות הכרוכים בחיי צבא ובניהול יחידה. הוא גרם לאנשים לעשות את הדברים, שלא מתוך כורח הפקודות וההוראות היבשות, אלא מתוך רצון לעשות הדברים למען ירמי – כדי לקבל ממנו חיוך, עידוד וטפיחה על השכם".

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

בפינת חצר השבט יש רחבה מרוצפת אדומה, מוקפת שיחי נוי ולצידה דגל המדינה ודגל הצופים. מהרחבה המעגלית יוצאים אדני רכבת וביניהם טוף אדום, דבר היוצר צורה של מעין שמש נפתחת לכל הכיוונים. את הרחבה מקיפים חמישה ספסלי עץ.במרכז הרחבה הוצב סלע בזלת טבעי אשר סביבו מונחים סלעי בזלת קטנים וביניהם חלוקי נחל קטנים שחורים. על הסלע שמות הנופלים באותיות מוזהבות, בראשו המילים: "במותם ציוו לנו את החיים" ואחרי השמות נכתב "בלבנו תמיד".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.