יורם אולשן ז"ל

נפל ביום כ"ה בכסלו תשל"ד
20/12/1973

מידע כללי

מין
זכר
בן
32בנופלו
שבט
הנהגה

יורם, בן סימי ויצחק, נולד ביום ג' בחשון תש"ב (24.10.1941) בירושלים. הוא למד בבית-הספר היסודי ובבית-הספר התיכון בגימנסיה העברית ברחביה והמשיך בלימודיו בכפר הירוק. הוא היה תלמיד חרוץ ושקדן, מחונן ובעל תפיסה מהירה. אהוב על כל מוריו ועל חבריו ללימודים. במשך שנים היה חבר בתנועת הצופים ונמנה עם שחקני אגודת הטניס בירושלים. כחובב ספורט התעניין בעיקר בכדורגל, בכדורסל ובטניס-שולחן. מטבעו היה עליז ובעל חוש הומור, מסור לחבריו ולידידיו בלב ונפש ומוכן תמיד לסייע לכל מי שפנה אליו בבקשת עצה והדרכה. אדם צנוע היה ומעודו לא התפאר באביו, שהיה נשיא בית-המשפט העליון ובאמו, שהייתה נשיאת מועצת "הדסה" ואחרי-כן גזברית שלה.

יורם גויס לצה"ל במחצית אוגוסט 1960. לאחר סיום הטירונות השתלם בקורס מ"כים חי"ר, בקורס למדריכי טיסה ובקורס צניחה. לאחר שהשתלם בקורס המ"כים נשלח להדירך טירונים בחיל האוויר בתחום הטופוגרפיה ובשימוש בנשק קל. כיוון שכל חיילי היחידה התאמנו בצניחה, ראה יורם חובה לעצמו להצטרף אליהם. בתקופת שירותו בצבא השתדל שלא להדאיג את הוריו, ולא סיפר להם דבר על התנאים הקשים שהיו מנת חלקו באימונים המפרכים בקורס המ"כים. הוא גם הסתיר מפניהם את דבר התנדבותו לקורס הצניחה, משום שחשש שמא "לא יוכלו לישון בלילות" עד שיסתיים הקורס.

לאחר שהשתחרר מן השירות הסדיר נסע לטייל באירופה וביקר בשוויץ, בצרפת ובבריטניה. שם התגורר בבתי מכרים וידידים והתחבב מאוד על כולם. בבריטניה למד לשחק בגולף ואף היטיב לשחק. לאחר שחזר ארצה למד באוניברסיטה העברית בירושלים בפקולטה למשפטים, ולאחר שנת הלימודים השלישית החל בהתמחות במשרד עורכי-דין. לאחר שגמר את חוק לימודיו ועם תום שנת ההתמחות השנייה, הציעו לו עורכי-הדין להצטרף למשרדם. הוא התחבב על ציבור הלקוחות בזכות מאור פניו וסבלנותו הרבה, ובזכות התמחותו הרחבה בחוקי הגנת הדייר ובחוקי מס שבח. בשנת 1967 השתתף בקרבות בגזרה הירדנית ונמנה עם הגדוד שכבש את חברון. על השתתפותו באותה מלחמה הוענק לו "אות מלחמת ששת הימים". יורם היה נקרא לתקופות של שירות מילואים בגולן, בסיני ובעיקר בבקעת הירדן. ביום כ"ה בכסלו תשל"ד (20.12.1973) נפל יורם בעת מילוי תפקידו, והובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בהר-הרצל בירושלים. השאיר אחריו אישה ושתי בנות, אם ואב. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.

במכתב התנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו: "יורם גילה תמיד מסירות רבה לחבריו ויכולת מבצעית מעולה".

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כל בוגרי שבט מצדה מונצחים בלוח זיכרון ובנוסף ביום הזיכרון, כל בוגר מונצח באופן אישי. יום הזיכרון הוא המפעל המרכזי בשבט שלנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.