יוסף מרמלשטיין ז"ל

נפל ביום כ"א בטבת תשמ"ה
14/01/1985

מידע כללי

מין
זכר
בן
26בנופלו
דרגה
יחידה
שבט

בן חיה ונפתלי, נולד ביום ג' באב תשי"ט (7.8.1959) ברמת-גן. יוסף למד בבית-הספר היסודי "יהלום" בעירו וסיים את בית-הספר התיכון "בליך" במגמה חברתית. בתקופת לימודיו היה ספי חבר בתנועת הצופים ברמת-גן, תחילה כחניך ואחר-כך כמדריך.

יוסף גויס לצה"ל בסוף ינואר 1978 ולאחר הטירונות הוצב בחטיבת גולני. הוא עבר קורס מ"כים-חי"ר והצטרף לסגל המפקדים בבסיס האימונים של החטיבה. ספי סיים בהצלחה קורס קצינים, היה מ"מ בבית-הספר למ"כים של החטיבה ומונה לתפקיד סגן מ"פ בגדוד חי"ר. בהמלצה להעניק לו דרגת סגן נאמר: "קצין שקט, יסודי מאוד ויעיל מאוד בעבודתו. בעל מוטיבציה להצלחה ואהוד מאוד על פקודיו". לאחר שירות של כמה שנים בצבא הקבע החליט יוסף להשתחרר ולצאת ללימודים.

במחצית אוגוסט 1982 שוחרר סגן יוסף מצה"ל. הוא החל ללמוד כלכלה וחשבונאות באוניברסיטת תל-אביב והצטיין בלימודיו. את שירות המילואים עשה כמ"פ בגדוד חי"ר.

ביום כ"א בטבת תשמ"ה (14.1.1985) נפל סגן יוסף בקרב בלבנון במבצע שלום הגליל והובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקריית-שאול. לאחר נופלו הועלה לדרגת סרן. השאיר אשה והורים. בחוות הדעת על לחימתו בלבנון נאמר: "קצין מצטיין ומקצועי, מונה לתפקיד מ"פ למרות גילו הצעיר". במכתב התנחומים של שר הביטחון למשפחה, צוין כי ספי "היה לוחם וקצין מצטיין, צנוע, נעים הליכות, מקובל ואהוד על חבריו בפלוגה ובגדוד".

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.