יוסף (יוסי) אברהמי ז"ל

נפל ביום י"ג בתשרי תשס"א
12/10/2000

מידע כללי

מין
זכר
בן
38בנופלו
דרגה
יחידה
שבט

בן אסתר וניסים. נולד ברמלה ביום ב' בסיון תשכ"ב (3.6.1962), ונקרא על-שם סבו מצד אביו. בן בכור להוריו, אחריו נולדו אחיותיו שירלי והדס. אמו מספרת: "כאשר טיילנו עם יוסי בעגלתו בעיר רמלה, היה שובה לב כל המביטים ביופיו המיוחד, גומות החן המקסימות שעל שתי לחייו, ונקודת החן המיוחדת שהיתה רק שלו והתנוססה על פניו בגאווה." יוסי למד בבית-הספר היסודי "אריאל" ומשעברו דירה עבר לבית-הספר 'מענית' וסיים את לימודיו בבית-הספר התיכון עמל א' במגמת חשמל.

מנעוריו היה חניך בצופי רמלה ושיחק כדורסל בקבוצת 'נוה דוד' בעיר. מוקף תמיד חברים, שאהב לבלות איתם. כשלמד בתיכון אירגן מסיבות ריקודים ואף היה שדרן הרדיו של בית-הספר. אמו מספרת: "יוסי היה בעל נפש רכה, עדינה, אוהבת ומתחשבת. אהב מוזיקה מכל סוג ובעיקר קלאסית, אשר צליליה נשמעו ברקע הבית כמעט כל הזמן. אהב לצייר, לשרטט ולפסל. בתקופת נעוריו השתתף בקייטנות של נוער שוחר אמנות מכל העולם, שהתקיימו מדי קיץ בבית וגן בירושלים. יוסי אהב לצלם, ותמיד מצלמה היתה צמודה לכתפו – בטיולים, אירועים ושמחות, ובעיקר כאשר נולדו ילדיו".

בחודש נובמבר 1980 התגייס יוסי לצה"ל. את שירותו עשה בחיל-התותחנים בדרום הארץ.

בתום השירות הסדיר נסע לטייל בחו"ל, בעיקר בלונדון, העיר שאהב במיוחד. באחד מטיוליו הכיר את חנה, ואחרי זמן-מה השניים נישאו ועברו לגור בפתח תקווה. בתחילת 1992 נולדה בתם הבכורה – שני, ושלוש שנים אחר-כך נולדו התאומים – רועי ועידן. יוסי אהב עד מאוד את משפחתו, הוא היה אב ובעל מסור ודואג, גאה מאוד בילדיו ובהתפתחותם.

יוסי עבד קשה לפרנסת משפחתו, אך מצא זמן גם להתנדבות למען הקהילה. אחד מתחביביו היה ירי באקדח, והוא היה לשוטר מתנדב בעיר מגוריו פתח תקווה. בשירות המילואים התנדב ליחידת צנחנים, שם עסק בהדרכת החיילים בירי והשתתף בפעולות מבצעיות שונות. את פעילותו זו שמר בסוד ממשפחתו, כדי שלא ידאגו. על שירותו סיפר למשפחה מפקדו, אל"ם דרור: "יוסף היה חייל מוכשר, ערכי ואחראי, אשר סייע רבות לחבריו ונודע בהיותו קפדן ומסודר. בזכות תכונות אלו תרם רבות למפקדת החטיבה וללוחמים שבה. משפחתו היתה ראשונה במעלה בסדר עדיפויותיו."

ביום 10.10.2000 נקרא יוסי לשירות מילואים. יומיים לאחר-מכן, ביום י"ג בתשרי תשס"א (12.10.2000) יצא יוסי עם רב"ט ודים נורז'יץ לפעילות מבצעית ברמאללה. השניים טעו בדרכם ליחידת המילואים ונכנסו לרמאללה. הם נלקחו בידי שוטרים פלסטינים לתחנת המשטרה בעיר, שם מצאו את מותם בלינץ' מחריד כאשר המון פלסטיני משתולל פרץ לתחנת המשטרה ורצח אותם באכזריות נוראה.

בן שלושים-ושמונה היה יוסי במותו. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי סגולה, בפתח תקווה. הותיר אחריו אישה, בת ושני בנים, הורים ושתי אחיות. לאחר מותו הועלה יוסי לדרגת רס"ל.

זיכרו מונצח באנדרטת חיל-הצנחנים ליד תל נוף ובגלעד של חיל-התחזוקה ליד מושב חדיד.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.