יאיר חנניה ז"ל

נפל ביום ביום כ"ד באב תשנ"ו
09/08/1996

מידע כללי

מין
זכר
בן
19בנופלו
דרגה
יחידה
שבט
הנהגה

בן יהודית ומוני. נולד ביום י"א בניסן תשל"ז (29.3.1977) ברמת גן, אח צעיר למיכל ובוגר לבועז. יאיר גדל והתחנך בפרדס חנה, את לימודיו החל בבית-הספר היסודי "אלונים", המשיך בחטיבת הביניים "חקלאי פרדס חנה" וסיים בהצלחה בבית-הספר התיכון "אורט השומרון", שבבנימינה, במגמת אלקטרוניקה. בילדותו, היה יאיר פעיל נמרץ בתנועת הנוער "הצופים", תחילה כחניך ולימים כמדריך. בחור בעל חוש הומור מיוחד, שחיוך תמידי נסוך על פניו. בחור ספורטיבי, שנהנה הנאה גדולה מעיסוקו בקרב מגע.

בשלהי נובמבר 1995 התגייס יאיר לצה"ל, ולימים היה ללוחם בגדוד "להב" של ההנדסה הקרבית. יאיר תואר על ידי מפקדיו כחייל שביצע את תפקידו במסירות ובמקצועיות, היווה דוגמה אישית, ותוכנן כי ימשיך במסלול פיקודי. יאיר הפגין נכונות לעזור ולסייע לסובבים אותו בכל עת, והיה אהוד על מפקדיו וחבריו כאחד.

ביום כ"ד באב תשנ"ו (9.8.1996) נפל יאיר בעת שירותו, בתאונת דרכים. בן תשע עשרה היה בנופלו. יאיר הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בפרדס חנה. בלכתו, הותיר אחריו הורים, אחות ואח.

במכתב ניחומים למשפחה, כתב מפקד גדוד "להב": "יאיר, היה אות ומופת בפלוגתו. כה אהב את תפקידו ועיסוקו בצבא. חבריו הלוחמים ידעו להעריך את יאיר, הן בכישוריו הרבים והן בחוש ההומור המיוחד כל כך, רק לו. בנכם היה במסלול הפיקוד. יאיר נבחר מתוך פלוגתו להיות מפקד כלי רכב, מכיוון שהיה רציני, קפדן ומנהיג. בנובמבר השנה תוכנן לצאת לקורס מש"קים של חיל ההנדסה ולהמשיך כמפקד בהנדסה קרבית. כולנו איבדנו לוחם מעולה, אדם יקר, חבר, בן ואח."

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.