חביב-אבי חלפון ז"ל

נפל ביום ז' באדר ב' תשמ"ד
11.03.1984

מידע כללי

מין
זכר
בן
25בנופלו
דרגה
מקום מגורים

בן ציונה ומשה, נולד ביום כ"ז באדר א' תשי"ט (7.3.1959) בחדרה. הוא למד בבית-הספר היסודי "אחד העם" בחדרה, והמשיך את לימודיו בבית-הספר "אורט" בנתניה, במגמת מכניקה עדינה. בתקופת לימודיו היה חבר תנועת הצופים והיה בה מדריך. הוא גם שיחק כדורגל בקבוצת מכבי חדרה.

באוגוסט 1977 התגייס לצה"ל, עבר קורס טירונות והחל לשרת בחיל-החימוש. באפריל 1978 עלה לדרגת רב"ט, ובסוף אותה שנה עלה לדרגת סמל. בראשית 1980 עבר קורס קציני חימוש, נתמנה למ"מ ועלה הישר לדרגת סגן. באוגוסט התחיל לשרת בצבא הקבע.

עם פרוץ מלחמת שלום הגליל עלה עם יחידתו ללבנון, ובשירותו כקצין חימוש גילה אומץ-לב ותושיה רבה. חוות-הדעת של מפקדיו עליו היו: "אבי הוא קצין מקצועי, מסור ונאמן, משקיע עבודה טובה ויעילה… הוא קצין טוב מאוד, מקצועי, מתפקד ביעילות במצבי לחץ, ויש לקדמו… בעל רמה אישית גבוהה, מלא יוזמה, בעל כושר אילתור". אבי הכיר היטב את כל חייליו ואת בעיותיהם האישיות והשתדל לעזור לנזקק. בינואר 1983 עבר קורס כושר קרבי ועלה לדרגת סרן. הוא התמנה לקצין חימוש חטיבתי. בקיץ אותה שנה התחתן ובנה את ביתו בחדרה.

ביום ז' באדר תשמ"ד (11.3.1984), בשובו לבסיסו מחופשה בביתו, נקלע לתאונת דרכים קטלנית ליד הכפר מג'אר בגליל. המכונית שבה נהג התנגשה במכונית שבאה מולו ואבי נהרג. בן 25 היה במותו.

הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחדרה. השאיר אחריו רעיה, הורים, שני אחים ואחות. חבריו הוציאו חוברת לזכרו.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.