גידי ראש ז"ל

נפל ביום ט"ו בסיון תשמ"ב
06/06/1982

מידע כללי

מין
זכר
בן
23בנופלו
דרגה
שבט

בן נעימה ויוסף, נולד ביום ב' בשבט תשי"ט (11.1.1959) ברמת-גן. עד גיל 13 גדל גידי בשכונת רמת-חן, ובה למד בבית-הספר היסודי. כשעברה משפחתו לגור בחיפה הוא המשיך את לימודיו בבית הספר "חוגים", עד שסיים כיתה י'. לאחר שמשפחתו חזרה לרמת-חן, סיים גידי את לימודיו התיכוניים בבית-הספר "שלוה" בתל-אביב, ובשנה האחרונה כיהן בו כיו"ר מועצת התלמידים.

גידי השתייך אמנם לתנועת "הצופים", אולם גילה התעניינות מיוחדת בשיט מפרשיות ואף הגיע בספורט זה להישגים נאים. הוא קיווה, כי בבוא מועד גיוסו לצה"ל ישרת בחיל-הים. גידי היה מלא שמחת חיים, אהב להתלוצץ ולבלות. הוא בלע ספרים משחר ילדותו ועד יום נפילתו קרא בלא הרף ספרות יפה ורצינית. עם זאת, אהב גידי חיות, היה ער לסובב אותו, מקובל על חבריו ויצר יחסי קרבה גם עם קשישים, אולי בזכות הקשר המיוחד עם סבו, שבמחיצתו גדל מגיל שנתיים, ואשר תרם רבות להרחבת אופקיו וגיבוש אישיותו.

ביולי 1977 התגייס גידי לצה"ל, והוצב בקורס טיס. אולם בשלבי אימוניו הראשונים, הוא הודח מהקורס ועבר לחיל-הים. גידי עבר קורס צוללנים ומחצית קורס חובלים, אבל את מקומו בצה"ל מצא בחיל-התותחנים. בנובמבר 1978 הוא עבר קורס תות"ר, נשלח לקורס מפקדי תות"ר, והועלה לדרגת סג"ם. חוות הדעת של מפקדיו עליו באותה תקופה הייתה: "הוא קצין ברמה מקצועית גבוהה, שולט היטב בפקודיו, ממושמע ויעיל מאוד בעבודה". גידי חתם על שירות בצבא הקבע, בפברואר 1981 הועלה לדרגת סגן, במרס אותה שנה סיים קורס מפקדי פלוגות ובחודש דצמבר התמנה לתפקיד מסו"ל. בתפקידיו כקצין שם גידי דגש בטיפוח חייליו. דאגתו לפרט מצאה ביטוי במאמציו הרבים להקל את המצוקות האישיות והבעיות המשפחתיות של פקודיו.

ביום שבו פרצה מלחמת שלום הגליל, ט"ו בסיוון תשמ"ב (6.6.1982), היה גידי עם יחידתו, שהתפרשה באיזור צור בלבנון. הוא פיקד על סוללה, שנעה במשמר הקדמי. על הסוללה נפתחה אש אויב ממארב, ורכב עמוס תחמושת נפגע והתחיל להתלקח. גידי, שידע מה רבה הסכנה לחייליו ולפצועים שהיו בשטח, דאג לפינוי ולחילוץ של הפצועים והחיילים מן השטח. הוא היה חשוף כאשר משאית התחמושת התפוצצה, נפגע ברסיס ונהרג. במעשה זה הוא גילה קור-רוח, אומץ לב והקרבה עצמית, ועל כך הוענק לו ציון לשבח של מפקד החטיבה. בן 23 שנים היה גידי בנופלו.

כחודש לאחר נפילתו, מלאו 5 שנים לשירותו, והוא היה אמור להשתחרר מצה"ל. גידי הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בקרית שאול בתל-אביב.

הוא השאיר אחריו הורים ושתי אחיות.

לאחר שנפל, הועלה גידי לדרגת סרן.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

גידי מונצח באנדרטה הנמצאת בשבט.

חורשת בוגרי שבט צופי רמת חן שנפלו במערכות ישראל (יער גבעת כח)

החורשה היא חלק מיער גבעת כ"ח. בכניסה לחורשה הוקם גלעד אבנים גדול ובמרכזו מוטבע לוח אבן רבוע. בלוח, מתחת לסמל הצופים, פרטי ההנצחה ושורות של לוחיות מוזהבות, בכל אחת פרטים של אחד הנופלים.

כאן מונצחים מי שבמהלך נעוריהם היו חברים בשבט הצופים ברמת חן, בדרום רמת גן, אשר נפלו בכל מערכות ישראל.

ההנצחה ביוזמת אנשי שבט הצופים ובסיוע קק"ל.

המקום נגיש חלקית, נדרשת הליכה. ההנצחה ביער קולה (יער גבעת כ"ח) השוכן מדרום לראש העין. מכביש 444 דרומית לכניסה לאלעד נכנסים לכיוון "מאוזוליאום מזור", ממשיכים ישר בפנייה בכביש אספלט, פנייה ראשונה שמאלה, נסיעה ישר עד עמוד חשמל. האנדרטה ניצבת מאחורי עמוד החשמל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.