בר פרלמוטר ז"ל

נפל ביום כ"ג באלול תשע"ב
11/09/2012

מידע כללי

מין
זכר
בן
22בנופלו
שבט
הנהגה

בנם של רחל (רוחל'ה) ושמעון. נולד ביום כ"ה בסיוון תש"נ (18.6.1990) בנתניה. ילד שני להוריו, אח של גדי ואמיר.

בר גדל בנתניה עד גיל שש, אז עברה המשפחה לגור בשכונת גבעת אלונים בכפר יונה, שם התחנך. למד בבית הספר היסודי "עמל", בחטיבת הביניים "איש שלום" בעיר והמשיך ללימודי תיכון בבית הספר "רמות חפר" בקיבוץ מעברות.

היה נער חברותי ואהוב, מוקף חברים ומלא שמחת חיים. ניחן בחוש הומור מפותח, גישתו לחיים חיובית.

השתתף בפעילויות תנועת הנוער "הצופים", תחילה כחניך ובהמשך כמדריך, וכנער בוגר מונה להיות ראש גדוד. הוא שאב הנאה מרובה מההווי החברתי וממגוון הפעולות בתנועה, מקפיד לקחת חלק בפעילות גם בימים בהם חש מעט ברע. היותו בן יחיד בין הבנות בשבט לא הפחיתה מהנאתו ולא מנעה ממנו להשתתף באירועים השונים. בשעות הפנאי נהנה לשחק עם חבריו כדורגל, לטייל בטבע, לבלות ולצאת למסיבות.

בשנת 2008 התגייס לצה"ל ושובץ לשירות בגדוד נמר בחיל התותחנים. בזכות קסמו האישי ואישיותו הכובשת השתלב במהרה בקרב חבריו ליחידה. נחוש ומסור, הצליח במשימותיו והתקדם לדרגת סמל.

באוגוסט 2010 חלה הרעה במצבו הבריאותי ונתגלתה בגופו מחלה ממארת. הוא החל לעבור טיפולים למיגור המחלה, התמודדותו מעוררת השראה. אמונה גדולה, אופטימיות ונחישות אפיינו את מאבקו במחלה, במהלכו הקפיד לשמור על חוש ההומור שלו. כחלק מהטיפול נאלצו הרופאים המטפלים לכרות את רגלו, אך הדבר לא שבר את רוחו ולא פגע בנחישותו להבריא ולהמשיך בחייו, נתמך בבני משפחתו וחבריו הרבים.

בר השתתף בפעילות עמותת "זיכרון מנחם" התומכת בצעירים חולי סרטן ובבני משפחותיהם ויצא במסגרת זו לטיול בהולנד, חוויה שהייתה משמעותית מאוד עבורו בשל המיקוד באושר ובטוב שבחיים. בטיול זה פגש במנחה הטלוויזיה דני רופ, אשר מאז ליווה אותו במאבקו הממושך במחלה, ואלו מילותיו: "בר, ילד עם נשמה ענקית… בחור עמוק וערכי, מצחיק וציני. גם ברגעים הכי קשים הצחיק וצחק (בעיקר על הרופאים) ותמיד גילה חמלה לילדים החולים סביבו. היינו ביחד במחנה הקיץ של עמותת "זיכרון מנחם" בהולנד כמה חודשים אחרי קטיעת רגלו. עשינו יחד הכול – צעדנו ברחובות אמסטרדם, דהרנו על רכבות הרים ורקדנו לצלילי אברהם פריד (איך זה קרה אני עדיין לא מבין). כאב לו אבל הוא נלחם והיה מאושר בשבוע הזה".

בר פרלמוטר נפטר ביום כ"ג באלול תשע"ב (10.9.2012). בן עשרים ושתיים בפטירתו. הובא למנוחות בבית העלמין בכפר יונה. הותיר אחריו הורים ושני אחים.

עדנה מחנכת כיתתו ספדה לו: "בר היקר, הלוואי והדברים היו אחרת והיינו יכולים להיפגש שוב ולדבר על העבר ולא הייתי צריכה לכתוב לך מכתב שכזה. אני יודעת שאתה שם למעלה, מסתכל עלינו, מתפלל בשבילנו ונמצא שם בשלווה ובשקט, קרוב לבורא עולם וחוסה תחת כנפיו".

רון, חבר המשפחה, כתב: "אנו נזכור אותו כאדם שאוהב את ארצו, תורם לחברה, אוהב את החיים ומלא באופטימיות גם ברגעים הקשים".

הזמרת קרולינה, אשר ליוותה אותו במהלך אשפוזו, כתבה שיר לזכרו:

"הבוקר עולה לו / והשמש עכשיו / המיה של העיר / רחוק מהכפר / ממטרים של שפע / צבעים וסוכר / אך כל זה לא נחשב / כשאתה כאוב וגופך מר. נווד נהדר / הטבע סביבך מלבלב / ליבך פועם בקצב בר / אלמוגי הים מחווירים / אט אט מבטך המואר.

אתה בני המופלא ואתה לידי / כשרחקת ממני ידעתי שנשארת / עוד קצת למעני / ידעת היטב שאני הזקוקה / ונתת לי להוביל חיים / בתוך מוות גופך. למי עוד נשאר לתת / אבודה / הבטח לי אהוב / שתשאיר קרוב / את החיוך הזה הטוב / ושמור לי מקום לידך בשמיים / והבט בי בינתיים כדי שאדע / להמשיך איתך / בני היקר אוהבת אותך".

בכפר יונה, עיר מגוריו נערכים מדי שנה, סמוך ליום מותו של בר, מסעות אופניים תחת השם ״רוכבים בכפר יונה לזכר בר פרלמוטר״. כן נערך מדי שנה סמוך ליום הולדתו משחק כדורגל בהשתתפות נבחרת אומני ישראל. תמונות וקטעי וידאו מהאירועים השונים ניתן למצוא בעמוד פייסבוק שהוקם לזכרו.

בשכונת מגוריו נקרא גן ילדים על שמו – "גן בר" ומדי חג נוהגים בני משפחתו לשמח את ילדי הגן עם מטעמים ומשלוחי מנות. אחד מגדודי שבט "הצופים" בו היה פעיל נקרא על שמו – "גדוד בר". אנדרטה בעיצובה של האומנית שרה קונפורטי הוקמה בגן משחקים בשכונת מגוריו.

 

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.