ברק רושגולד ז"ל

נפל ביום ט"ז בסיון תשמ"ב
06/07/1982

מידע כללי

מין
זכר
בן
22בנופלו
דרגה
שבט

בן אילנה ואליהו, נולד ביום ג' בטבת תשכ"א (22.12.1960) בארצות-הברית, שם שהו הוריו עקב לימודיהם. בן שנתיים היה ברק, כשעלה עם הוריו לארץ, בשנת 1962. משפחתו התגוררה בצפון תל-אביב, האיזור שבו גדל והתחנך. הוא סיים את לימודיו בבית-ספר יסודי, ולמד בתיכון "ליידי דייוויס", במגמה ריאלית. ברק היה פעיל בתנועת "הצופים" והגיע בה לדרגת מרכז שבט "הנשיא".

בינואר 1979 ברק התגייס לצה"ל, ושירת בחיל-התותחנים. ברק עבר אימוני טירונות כללית, נשלח לקורסים מקצועיים כתותחן, הצטיין בקורס מפקדים והומלץ לקורס קצינים. ביוני 1980, הוא סיים קורס קצינים בסיסי ועלה לדרגת סג"ם. ברק המשיך להשתלם בקורס קציני אג"ם ועשה השלמה חיילית בתותחנים. גם את שני הקורסים האלה הוא סיים בהצטיינות. הוא הוצב לשרת כמדריך בקורס קצינים, ומפקדיו חיוו דעתם עליו: "הוא קצין מבריק, בעל יכולת אישית מקצועית יוצאת דופן. אחראי, שקול, יסודי, רגוע, בעל יחסי-אנוש טובים ורמה מקצועית גבוהה".

בינואר 1982 סיים ברק את שירותו הסדיר והתנדב לשרת שנה נוספת בצבא הקבע תחילת במו"פ בחיל-התותחנים ואחר-כך כמפקד סוללת תותחנים בצפון, בדרגת סגן. הוא תכנן את עתידו, אחרי השירות בצה"ל כמהנדס אלקטרוניקה. כשפרצה מלחמת שלום הגליל, יצא ברק עם יחידתו לחזית בלבנון. בבוקר היום השני של המלחמה, ט"ז בסיוון תשמ"ב (7.6.1982), בעת הקרב על העיר צור הוא עבר עם יחידתו בכביש עוקף צור. ליד העיירה בורג' אל שמאלי נתקלה הסוללה שבפיקודו במארב מחבלים, ובהיותו חשוף בצריח המפקד נפגע מטיל אר.פי.ג'י. ונהרג. בן 21 שנים היה ברק בנופלו.

ברק הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בקריית שאול בתל-אביב.

הוא השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח.

אחרי מותו הועלה ברק לדרגת סרן.

שר הביטחון כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "סרן ברק נתן את חייו למען מולדתו. הוא שירת בחיל-התותחנים. מפקדיו הגדירוהו כקצין ברמה מקצועית גבוהה מאוד, שקט, ישר, אחראי, דאג לפקודיו. הוא מילא את משימותיו בצורה מושלמת ולשביעות רצון מפקדיו. באישיותו היווה ברק דוגמה הולמת לקצין בצה"ל. הוא היה מקובל על חבריו ופקודיו".

מפקד יחידתו כתב עליו למשפחתו: "ברק עשה את רוב דרכו בגדוד. אחרי שמילא תפקידיו בצורה טובה מאוד, יצא לתקופת הדרכה בקורס קצינים בשיבטה. משם הוא חזר לשרת כמפקד סוללה בקורס תותחנים. הוא שמח על התפקיד והשקיע בו מיטב מאמציו ומרצו, למען הצלחת חייליו. לכל אורך הדרך היה קצין אחראי מאוד, ממושמע. דרישותיו מן הסובבים אותו היו גבוהות, והוא ידע להוציא מהם את המקסימום. כל תפקיד הוא מילא בהצטיינות, והיה דוגמה לקצינים אחרים בגדוד בהתנהגותו. ברק היה טיפוס שקט, ועשה את כל מעשיו בצנעה בסוללתו. הוא חינך את חייליו להיות חיילים טובים ומפקדים בעלי יסודות בריאים".

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.