אמנון רוזן ז"ל

נפל ביום י"ג בכסלו תשמ"ה
12/06/1984

מידע כללי

מין
זכר
בן
24בנופלו
דרגה
יחידה
שבט
הנהגה

בן יוטה וראובן, נולד ביום י"א באלול תש"ך (3.9.1960) בחיפה. הוא למד בבית-הספר היסודי הריאלי והמשיך ללמוד בבית-הספר העירוני ה' בחיפה. עוד בהיותו ילד קטן הצטיין בחשבון. בחטיבת הביניים למד מחשבים ומתמטיקה בקורסים לנוער בטכניון. בהיותו בן 12 נטל חלק בתחרות ארצית לשחמט, שהתקיימה ברחובות. עם סיום לימודיו בחטיבת הביניים בחר אמנון ללמוד בבית-ספר נסיוני פתוח, ובשנת לימודים אחת הספיק ללמוד חומר של שנתיים. בגיל 16 עבר לפנימייה של בית-הספר החקלאי "יד נתן" בעכו, שם סיים את לימודיו כתלמיד מצטיין וקיבל תואר הנדסאי מים וקרקע. בתקופת לימודיו בבית-הספר השתייך לתנועת הצופים ומילא בה תפקידים של מדריך ומרכז שכבת חניכים ומדריכים. הוא למד נגינה והיטיב לנגן בפסנתר. אמנון גם צייר וכתב סיפורים קצרים. הוא אהב טיולים, טבע ובילוי בחברה. בבוא העת רכש אופנוע וטייל בו בארץ. היה לו אוסף עשיר של בולים והוא טיפחו בשקידה.

ביולי 1978 התגייס אמנון לצה"ל ושירת ביחידת שדה, אך שאיפתו היתה לשרת כטייס בחיל-האוויר. לבסוף ניתן לו מבוקשו והוא נשלח לקורס טיס, שאותו סיים כחניך מצטיין. אמנון עלה לדרגת סג"ם והוצב בבסיס חיל-האוויר במרכז הארץ. באוגוסט 1984 התחתן והתגורר בבסיס חיל-האוויר בדרום.

ביום י"ג בכסלו תשמ"ה (6.12.1984) יצא אמנון לחופשה ונסע ממצפה-רמון לכיוון באר-שבע. ליד קציעות סטתה מכוניתו מן הכביש, התהפכה ואמנון נהרג. בן 24 היה במותו. לאחר נופלו הועלה לדרגת סגן. אמנון הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בחיפה. הוא השאיר אחריו רעיה, אם ושלושה אחים.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

בשבט קיים קלסר עם סיפור חייו ומרשתו של אמנון בחדר השכבה הבוגרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.