אליקים (אליה) קיפר ז"ל

נפל ביום כ' בסיון תשל"א
13/6/1971

מידע כללי

מין
זכר
בן
20בנופלו
דרגה
הנהגה

בן ראובן ושושנה. נולד ביום ז' בכסלו תשי"ב (6.12.1951) בחדרה ולמד בבית-הספר "אחד-העם" ובבית-הספר התיכון המקצועי "עמל" בחדרה. הוא היה חבר בתנועת "הצופים" (שבט "בני יער חדרה") ואחרי כן הדריך בה. כן היה חבר בקבוצת הכדוריד של "הפועל" חדרה ונבחרת העיר. הוא הצטיין בהרכבת דגמים של אוירונים ואניות והקדיש זמן ומחשבה לאוסף-פרחים ומחזיקי מפתחות. "אליה", כפי שכינוהו ידידיו וחבריו, קנה לו עד מהרה מקום קבוע בהרכב של קבוצת "הפועל" חדרה וכך נעשה לשחקן כדוריד אמיתי, מחושב וממושמע להפליא.

הוא גויס לצה"ל בראשית ינואר 1970 ובכל חופשה קצרה היה קופץ למגרש הכדוריד כדי לחזק את קבוצתו. האתגר שהציבו להם הוא והקבוצה היה לחזור לליגה הלאומית, אחרי שנאלצה לרדת ממנה. הוא שאף להקדיש את כל כוחותיו כדי להחזיר את הקבוצה למקומה כאשר ישתחרר מהשירות, אבל הגורל רצה אחרת. ביום כ' בסיון תשל"א (13.6.1971), כאשר חזר לבסיס מחופשה קצרה, נפל בעת מילוי תפקידו. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות בחדרה.

מפקד היחידה שלו כתב במכתב תנחומים למשפחתו: "הוא הגיע אלינו מספסל-הלימודים והיה נכון לתרום לצה"ל את הידע שצבר בבגרותו ואת כשרונותיו הברוכים בנאמנות רבה. הוא נטל על עצמו את הכשרתו מתוך הבנה ושקידה וראינו בו חייל כהלכה. יחד אתכם אנו מבכים את האבדה ונדע כולנו, מפקדיו וחבריו, להוקיר את זכרו".

קבוצת "הפועל" חדרה החליטה להנציח את זכרו בטורניר-גביע מסורתי, בהשתתפות קבוצות אחדות.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

חדר הדרכה בשבט על שמו ועל שם אחיו ובו הספדים לזכרם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.