אילן לוי ז"ל

נפל ביום י' באייר תשמ"ט
14/05/1989

מידע כללי

מין
זכר
בן
20בנופלו
דרגה
יחידה
שבט
הנהגה

בן ז'נין ושלמה. נולד ביום כ"ז בתמוז תשכ"ט (13.7.1969) בחיפה. במלאת לו ארבע שנים העתיקה המשפחה את מגוריה לשכונת אפרידר באשקלון, שם גדל והתחנך. החל את לימודיו בבית-הספר היסודי 'אילנות' והמשיך בלימודים תיכוניים בבית-הספר 'תגר'. אילן היה נער חברותי ופעלתן, שניחן בכשרונות רבים. היה איש ספר מובהק ולא חדל מקריאת ספרות יפה אף בתקופת האימונים האינטנסיביים במהלך שירותו הצבאי. לצד עיסוקו בקריאה אהב להאזין למוזיקה ולנגן באורגן.

גם תחום הספורט לא היה זר לו והוא לקח חלק בחוג לאופני מירוץ, אשר במסגרתו נבחר לייצג את ישראל בתחרות שהתקיימה בענף זה בברלין שבגרמניה. מלבד פיתוח כישוריו ותחביביו האישיים עסק גם בפעילויות בעלות אופי חברתי, היה חבר בתנועת 'השומר הצעיר' ולאחר-מכן הצטרף לתנועת הצופים, שבה התבלט כחבר פעיל ולימים היה למדריך ולאחר-מכן לראש גדוד. יחד עם חברים לשבט פנה לקראת גיוסו לגרעין נח"ל שהתגייס לשרת בשדה בוקר.

אילן התגייס לשירות חובה בצה"ל בחודש אוגוסט 1987. תחילה שירת בגרעין הנח"ל בשדה בוקר, אולם לאחר-מכן העדיף להתנדב לחיל השריון. בחיל זה עבר קורסים רבים ונמנה עם החיילים המצטיינים ביחידתו. הוא נשלח לקורס קציני שריון וגם במסגרת זו הצטיין בתפקודו. בסיום הקורס הוענקה לו דרגת סג"מ.

אילן נפל בעת מילוי תפקידו ביום י' באייר תשמ"ט (14.5.1989) בתאונה שהתרחשה בטנק ה'מרכבה' במעמד סיום הקורס. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי באשקלון. הניח הורים, שתי אחיות ואח – חגית, חן ומירי.

במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקדו על הזכות שנפלה בחלקו להכיר את אילן, שניחן בתפיסה מהירה, מרץ, הגינות ומוטיבציה גבוהה, תכונות שהודות להן היה מועמד בולט וטבעי לקידום מהיר. מפקד קורס הקצינים ציין במכתבו את נוכחותו הבוטחת ומעוררת האמון של אילן, את יכולתו הטכנית המרשימה, את חוש ההומור וחוש המידה והנכונות להתנדב, מעלות שבזכותן היה חבר אהוד בצוות וביחידה כולה. המשפחה הקימה מועדון קצינים בבסיס שבו נפל להנצחת זכרו.

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

אילן מונצח בשבט בקיר הזיכרון, בחדר שקרוי על שמו ובטקסי הזיכרון.

התגייס לגרעין נח"ל של התנועה בשדה בוקר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.