אייל פרס ז"ל

נפל ביום כ"ה בשבט תשמ"ב
17/02/1982

מידע כללי

מין
זכר
בן
22בנופלו
דרגה
יחידה
שבט

בן דליה ומרדכי, נולד ביום כ"ח באדר תש"ך (27.3.1960) בירושלים. בילדותו שהתה משפחתו שנים אחדות בארצות-הברית, ובה התחיל איל את לימודיו בבית-הספר היסודי. כשחזרו לארץ, השתקעה המשפחה בשיכון הרופאים בתל-השומר. איל המשיך וסיים את לימודיו בבית-הספר היסודי "הלל", עבר לבית-הספר התיכון "בליך" והשלים בו את לימודיו התיכוניים.

ביולי 1978 התגייס איל לצה"ל, ושירת בחיל-האוויר. הוא סיים בהצלחה את השלבים הראשונים של קורס טיס. וביולי 1980 השלים את לימודי הטיס והועלה לדרגת סג"ם. חוות-הדעת של מפקדיו עליו באותו זמן היתה: "איל בחור רציני, משקיע הרבה, חיובי מכל הבחינות".

בינואר 1980 התחיל איל לשרת בצבא הקבע, כקברניט מסוק מסוג "בל". ביולי 1981, הוא הועלה לדרגת סגן. בשירותו הוטלו עליו משימות מבצעיות רבות, ובו בזמן הוא המשיך להתאמן. בדצמבר 1981 עבר איל קורס צניחה.

ביום כ"ה בשבט תשמ"ב (17.2.1982) היה איל באימון, בתרגיל שיתוף פעולה קרקע-אוויר, באיזור ירוחם. בעת האימון נפל מסוקו והתרסק. שני טייסים ניספו בתאונה, ואחד מהם היה איל. בן 22 שנים הוא היה בנופלו. הוא הובא למנוחות בהר הרצל בירושלים.

איל הניח אחריו הורים ושני אחים.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "בנכם נספה בתאונת אימונים. הוא הוסמך זה מקרוב כקברניט מסוק "בל", ובתור שכזה עתיד היה להמשיך ולהתקדם בחיל-האוויר. בכל תפקידיו, הן באוויר והן על הקרקע הפגין אייל רמה גבוהה של מיומנות, מקצוענות, יכולת וכשרון. הוא ביצע משימות רבות ומגוונות, כגון: חילוץ מטיילים, פינוי נפגעים, תרגילים עם כוחות היבשה, הובלות מפקדים ואישים חשובים – את כל אלה ביצע באופן הטוב ביותר".

פינת הנצחה

ניתן לשתף אותנו בסיפורים, תמונות וקטעי מידע דרך כפתור ״שתפו אותנו בסיפור״ בתפריט העליון

שמו ונסיבות נפילתו מוקראים בטקס יום הזכרון המתקיים על ידי השבט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.