דבר התנועה

תנועת הצופים שואפת ופועלת לעיצוב תרבות יהודית-ישראלית בקרב חניכיה, כאשר התייחדות עם הנופלים/ות לזכרם/ן מהווה אבן יסוד בתרבות זו.

 

אתם/ן עומדים/ות בפתחו של אתר הנצחה מיוחד. "ספר הזיכרון" התנועתי הוא אתר להנצחת זכר ומורשת חניכי/ות ובוגרי/ות תנועת הצופים אשר נפלו במערכות ישראל בעת השירות בצה"ל, בשירותי הביטחון, בפעולות האיבה ובעת פעילותם/ן בתנועה. אתר זה הוקם כגלעד לכל נופל/ת, אשר ישמש זיכרון תנועתי ואישי למען הדורות הבאים. מטרתנו היא שהאתר יתעדכן לאורך השנים ע"י העלאת תמונות וזיכרונות, הדלקת נר, שיתוף בפעילות ההנצחה המתקיימת בשבטי והנהגות התועה ועוד, וכן ישמש כפלטפורמה חינוכית מרגשת לעיסוק בנושא.

 

בתהליך הקמת האתר עבדנו יחד עם חניכי/ות התנועה על כלל סיפורי הנופלים/ות באתר "יזכור" של משרד הביטחון,  אתר "לעד" של המוסד לביטוח לאומי וכן סיפורים וזיכרונות של קרובים/ות ומשפחות, ואיגדנו לאתר זה את שמות הנופלים/ות אשר סיפורם/ן שזור בסיפורה של התנועה.

 

באי/ות האתר מתבקשים/ות לא רק לכבד אותו, אלא גם ללמוד ממנו כראוי ונכון במפעל הנצחה ערכי זה. כולנו תקווה כי כל המבקרי/ות באתר יקחו לפחות זיכרון אחד, הזיכרון החי של מונצח/ת אחד/ת, של שמו/ה, של תמונתו/ה, ושל עיקרי סיפור חייו/ה ומותו/ה. כל זיכרון כזה הוא עוד חוליה בשרשרת ההנצחה האמיתית, זו שאנו כולנו מחוייבים/ות לה.

 

תנועת הצופים מחבקת את המשפחות והחברים/ות, ומבטיחה כי הנצחת יקיריהם/ן תהיה נר לרגלנו תמיד.

 

מי ייתן ולא נדע עוד צער וכאב, ונצעד יחדיו לימים של שלום ואחווה.

 

בברכת "חזק ואמץ"

שתפו אותנו בסיפור
ניתן להעלות מספר תמונות אם רוצים, עד 10 תמונות בפורמט jpg או png במשקל מקסימלי של 2MB.